Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI ABONENTNÍHO KONCERTU

SÓLOFLÉTNISTA VÍDEŇSKÝCH FILHARMONIKŮ

20. 4. 2016, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

KARL -HEINZ SCHÜTZ (Rakousko) flétna
klavírní spolupráce: Luděk Šabaka

KARL HEINZ SCHÜTZ  je sóloflétnista orchestru WIENER PHILHARMONIKER. Tuto pozici zastává od roku 2005 a je také profesorem flétnové hry na  Konservatorium Wien-University.

Narodil se v Innsbrucku a hudební vzdělání získal v rakousku, Švýcarsku a Francii. Univerzitní vzdělání ukončil jak v rakousku, kde studoval u Prof. Evy Amsler na Vorarlberg State Conservatory, tak i ve Francii ve třídě Prof. Philippe Bernolda (KPH Plzeň 2013) na  Lyon CNSM (Conservatoire national supérieur de musique), kde se učil hře v komorním orchestru u Jean-Louis Cappezzali. Ve Švýcarsku absolvoval prestrižní privátní lekce u Aurèle Nicolet.

Zajímavé mezinárodní ocenění obdržel na Carl Nielsen International Flute competition 1998 a Krakov International Flute competition 1999 (obě dvě první ceny).

Jako sólista koncertuje s mnoha orchestry např. Wiener Philharmoniker, Wiener Symphoniker, Academy of St. Martin in the fields, NHK orchestral TOKYO, Sapporos symphony, GUNMA symphony, Stuttgarter Philharmoniker, Symphony Orchestra of Barcelona, Odense Symphony, Camerata XXI Tarragona, Israel Netanya Kibbuz orchestra, Capella Cracoviensis a dalšími s dirigenty jako Daniel Barenboim, sir Neville Marriner, Fabio LUISI, Yakov Kreizberg, Bertrand de Billy, Tadaari Otaka, Karel Mark Chichon, Dmitrij Kitajenko.

Navštívil jako sólista i s orchestry všechny kontinenty, hrál v Evropě, Asii, Severní i Jižní Americe, učil na hudeních kampech a masterclasses v Seoul-Korea, Academie de Nice, Liechtensteiner Meisterkurse, Akademie der Bregenzer Festspiele, Akademie Fiss and the PACIFIC MUSIC FESTIVAL in Sapporo Japan a KUSATSU Festival.

Nahrál mnoho CD, z nichž nejvýznamnější jsou Flute recital from Debussy to Boulez, W.F.Bachova Flétnová dueta, 4. Braniborský koncert, od CHANDOS 20th Century concerto grosso, a s CAMERATA TOKYO LABEL: Brahmsovy sonaty, Prokoffievovy sonaty a Mozartovy flétnové kvartety.

 

LUDĚK ŠABAKA na sebe upozornil již v dětství vítězstvím v mezinárodní soutěži "Virtuosi per Musica di Pianoforte". Během studia na Pražské konzervatoři v oborech klavír a skladba získal laureátské tituly ve většině významných československých soutěží. Na AMU se začal soustavně věnovat komorní hře, jeho repertoár v tomto směru je rozsáhlý. Vystupuje s řadou předních zahraničních i domácích umělců, pravidelně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.


Program:
J. Haydn                Sonáta C-dur
S. Prokofjev            Romeo a Julie
F. Martin                Balada
J. Brahms              Sonáta Es-dur op. 120