Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI ABONENTNÍHO KONCERTU

STRUNY ABSOLUTNA

11. 11. 2015, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

MAREK PAVELEC   HOUSLOVÝ RECITÁL

klavírní spolupráce Maxim Averkiev

Marek Pavelec (*1989, Karlovy Vary) je český houslista, patřící k nejvýraznějším talentům své generace. Po studiích na plzeňské konzervatoři (prof. J. Holotová) a vídeňské hudební univerzitě (prof. J. Pospíchal) se stal žákem legendárního ruského pedagoga Zakhara Brona ve švýcarském Curychu, hudebně se rozvíjel také v rámci mistrovských kurzů Julie Fischer a Idy Haendel.

Marek Pavelec je laureátem mezinárodní houslové soutěže „Vaclav Huml“ (Záhřeb, 2013), vítězem mezinárodní houslové soutěže „Camillo Sivori“ (Cosenza, 2013), vítězem celostátní soutěže českých konzervatoří (Teplice, 2008) a držitelem prestižních cen švýcarských nadačních fondů „Rahn Kulturfonds“ a „Sankt Petersburger Stiftung“.

Koncertní činnosti se Marek Pavelec věnuje v Čechách i v zahraničí (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Chorvatsko, Francie, Švédsko, Itálie, Španělsko, Japonsko), vystupuje na recitálech i za doprovodu četných orchestrů (Plzeňská Filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Komorní Filharmonie Bratislava, Karlovarský symfonický orchestr, Orchester der Hochschule für Musik und Tanz Köln, Barocco sempre giovane, mezinárodní symfonický orchestr „Concert des Cités Uniés“, Chorvatský rozhlasový a televizní orchestr).

V roce 2010 navštívil letní Akademii Václava Hudečka v Luhačovicích, kde obdržel cenu pro nejlepšího účastníka, v letech 2010-2011 pak s Hudečkem vystupoval na společných koncertech. Kromě nahrávek pro Český Rozhlas přijal Marek mimo jiné pozvání do Madridu k natočení hudebního pořadu „Jóvenes Solistas“ pro televizní stanici Mezzo TV.


Maxim Averkiev (1978) pochází z Ruska. Hudbě se začal věnovat již v  útlém dětství. V letech 1993-1997 studoval na Kemerovské hudební college ve třídě Larisy Alexandrovny Davydovové(Larisa Davydova),která ho velmi úspěšně připravila k několika národním soutěžím. V letech 1997-2002 absolvoval magisterské studium na Moskevské státní  konzervatoři jména P.I.Čajkovského ve třídě profesora Viktora Meržanova. V roce 2004 ukončil postgraduální studium na Čajkovského  konzervatoři v Moskvě ve třídě profesorky Galiny Nikolajevny Brykinové(Galina Brykina). Od roku 2002 je profesorem na plzeňské konzervatoři a také se věnuje koncertní činnosti. Za posledních pár let  vystoupil v Litvě(2004),Německu(2005,2008) a Francii(2009).

 


Program:
Franz Schubert: Fantazie C-dur, D934
Johann Sebastian Bach: Chaconna z partity d-moll, BWV1004
Johannes Brahms: Sonáta č.3 d-moll pro klavír a housle, op.108