Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI KONCERTU

AH RUEM AHN (Korea) - klavírní recitál

23. 3. 2011, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

Bela Bartók: Sonáta pro klavír (1926)
Franz Schubert: Impromptu op.142 No.3 B dur, No.4 f moll
Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy

AH RUEM AHN

Narodila se v městě Suwon v Jižní Koreji v roce 1984. V šesti letech začala hrát na klavír a již za půl roku se uskutečnil její první koncert pro veřejnost. V následujících letech vítězila na nejprestižnějších klavírních soutěžích v Koreji.

Svá hudební studia v Koreji zakončila na Kaywonské vysoké škole umění a na Yonsei univerzitě v Soulu v Koreji jako bakalář hudby.

V roce 2006 přesídlila do Německa, kde studovala na Hochschule fuer Musik und Theater v Hannoveru u Margoliana-Hait a studium ukončila s titulem Artistic Diplom.  

Od roku 2009 studuje na Hochschule fuer Musik v Detmoldu u profesora Versteegha jako Konzertexamen.

Byla oceněna v mnoha prestižních hudebních soutěžích, například získala 1. místo v Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži 2010 v Plzni, zlatou medaili a 1. místo v Mezinárodní soutěži Paula Hindemitha 2099 v Berlíně, je vítězkou Mezinárodní klavírní soutěže Klavierpodium der Jugend 2009 v Mnichově, Soutěže Carla Bergmanna 2007 v Hannoveru.

Ah Ruem Ahn je často zvána na koncerty po celé Evropě i do zahraničí. Její precizní klavírní hru mohli slyšet posluchači v Německu, Rusku, Španělsku, Rakousku, Číně. Zahrála si také s orchestry, například Plzeňským filharmonickým orchestrem, Yonsei Symfonic Orchestra Seoul a Kaywon Symphonic Orchestra.