Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

Slavnostní koncert v Domě hudby

Slavnostní koncert k 100. výročí vzniku české státnosti a 70. výročí založení Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni proběhl dne 28. listopadu 2018 v Domě hudby.

Zazněly skladby P.J.Vejvanovského (Sonata vespertina), J.S.Bacha (Kommt, ihr angefochtnen Sünder), H.Casadesuse (Koncert pro violu a sm. orch. c moll) a Salve Regina in D od A. Scarlattiho.

Vrcholem večera bylo provedení světové premiéry kantáty Jiřího Bezděka „ A na počátku bylo slovo…“ pro mezzosoprán, violu, sbor, bicí a orchestr, na text přední české básnířky Karly Erbové.

Jako sólistky účinkovaly světoznámá violistka Jitka Hosprová a mezzosopranistka, laureátka mnoha mezinárodních pěveckých soutěží, Lucie Hilscherová.

Pod taktovkou Víta Aschenbrennera vystoupily Dívčí akademický sbor KHK, Plzeňský akademický sbor KHK a Komorní orchestr plzeňské konzervatoře, sóla na trompety zazněla v podání Jana Šmata a Markéty Kubištové.

Koncert s řadou vzácných hostů, který moderoval Petr Jančařík, proběhl za podpory Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Konzervatoře Plzeň.

1) 1)_1

2) 2)_1

3) 3)

Na fotu č. 1 Jitka Hosprová a Lucie Hilscherová, na fotu č. 2 prof. Jiří Bezděk, na fotu č. 3 Karla Erbová

Text a foto Eva Hubatová

 

 

Zveřejněno: 4. 12. 2018