Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

Inovace v hudbě s Ondřejem Štochlem

MgA. Ondřej Štochl patří k mimořádným skladatelským osobnostem mladší generace. V těchto dnech byl hostem dalšího ze seminářů INOVACE V HUDBĚ, který ve foyer Domu hudby již druhým rokem pořádají studenti oddělení skladby Konzervatoře Plzeň Václav Špíral a Petr Hájek.

DSC_0485-na web Domu hudby

Na snímku zleva: Ondřej Štochl, Václav Špíral a Petr Hájek

Velký ohlas u publika měla mimo jiné Štochlova Mikroludia pro housle a klavír, Fialová komnata pro flauto traverso a historickou kytaru či skladba s psychologizujícím obsahem Jin-nostalgie a naděje pro vibrafon a komorní soubor.

Ondřej Štochl je absolventem pražské Konzervatoře a Hudební fakulty AMU, kde u prof. Marka Kopelenta vystudoval skladbu. V současné době je na Konzervatoři a střední škole Jana Deyla v Praze vedoucím oddělení skladby a hudební teorie. Pedagogice skladby se také věnuje v rámci kompozičních kurzů „Postfest“ v Kroměříži.

V autorské tvorbě se zaměřuje na komorní a orchestrální skladby, někdy s vokální či elektronickou složkou. Jeho tvůrčím zázemím je komorní soubor a skladatelské sdružení Konvergence, kde působí jako umělecký vedoucí, skladatel a violista.

Text a foto: Eva Hubatová

Zveřejněno: 15. 6. 2017