Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI ABONENTNÍHO KONCERTU

SÓLOVÉ HOUSLE Barbora Kolářová

18. 3. 2020, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

Barbora Kolářová patří k nejvýznamnějším představitelům mladéčeské houslové generace, kteří se prosadili v zahraničí. Je spoluzakladatelkoua uměleckou ředitelkou/generální ředitelkou festivalu LakeGeorge Music. Barbora je zastupovaná agenturou Manhattan ConcertsArtists Lincoln Center Stage a je spolukoncertní mistryní druhé houslovéskupiny Malajské Filharmonie v Kuala Lumpur. Publikum zaujalaspojením unikátní osobní muzikálnosti a přesvědčivého vystupování.

Mezi nejvýznamnější momenty sezóny 2018/2019 Barbory Kolářovépatří světová premiéra sólové houslové kompozice skladatele PascalaLe Boeufa nominovaného na cenu GRAMMY, premiéra skladby „Paganiniana“skladatele Davida Ludwiga pro sólové housle a Pierrot Ensemblea světová premiéra skladatele Sheridana Seyfrieda skladby Capriciopro sólové housle. V současné době pracuje na sólovém houslovémalbu, které bude obsahovat nové kompozice Pascala Le Boeufa napsanépro Barboru a další skladby, které dosud nebyly natočeny. Již po třetíse vrací na Curtis Summerfest jako specialistka na současnou hudbu.V sezóně 2019/2020 se představí na sólových a komorních hudebníchrecitálech a akcích po celých Spojených státech, Jižní Americe,jihovýchodní Asii, Evropě, Austrálii a Novém Zélandu. Jako sólistka s orchestremse představí s Orchestra Santa Monica, El Paso Symphony Orchestraa Midland Symphony. V prosinci 2020 bude Barbora debutovatv Trinidad a Tobago se skladbou pro sólove housle a steel pan drums.

Barbora Kolářová, rodačka z České republiky, je držitelkou titulu Bachelor of Music z Curtis Institute of Musica Master of Music z Yale School of Music. Jejími hlavními pedagogy jsou Pavel Prantl, Charles Avsharian, IdaKavafian, Arnold Steinhardt a Ani Kavafian.

Program:Skladby z děl skladatelů:

Heinrich Ignaz Franz von Biber

Gražyna Bacewicz

Emile Sauret

Benjamin Godard

Pascal Le Boeuf