Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI ABONENTNÍHO KONCERTU

PÓDIUM MLADÝCH - TRIA LIGNA - Aleš Tvrdík, Kateřina Trumpešová, Adam Plšek

18. 9. 2019, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

T R I A L I G N A

Aleš Tvrdík navštěvoval od sedmi let ZUŠ v Jablonci nadNisou, kde se učil hrát na zobcovou flétnu. V roce 2013úspěšně absolvoval zkoušky na Pražskou konzervatoř, zdev současné době studuje v klarinetové třídě Milana Poláka.Je laureátem mnoha soutěží v České republice i v zahraničí:V roce 2014 získal 2. cenu na mezinárodní interpretačnísoutěži v Markneukirchenu. V roce 2015 to byly dvě 1. cenyv Itálii a také v České republice: na mezinárodní soutěží GiacomoMensi v Brenu a mezinárodní soutěži Saverio Mercadantev Noci. Další 1. cenu získal na mezinárodní soutěžiCzech Clarinet Art v Teplicích a na soutěži dechových nástrojů Pardubické dechy obdržel 1. místo, titulabsolutního vítěze oboru klarinet a zvláštní cenu Jiřího Kotala. V roce 2016 získal 2. cenu na mezinárodnísoutěži v italském Carlinu a 1. místo na mezinárodní soutěži dřevěných dechových nástrojů ve Wroclawi.V roce 2017 obdržel 1. cenu v nejvyšší kategorii eccellenza v italském Brenu a v témže roce se jako jedinýzástupce klarinetu probojoval mezi 15 finalistů z 50 účastníků prestižní mezinárodní soutěže v Milánu.

Kateřina Trumpešová studovala na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy flétnu a ve třinácti letech začalahrát na hoboj, který si zvolila jako hlavní obor. Roku 2017 zahájila své studium na Hochschule für MusikNürnberg ve třídě Clary Dent-Bogányi. Mezi soutěžní úspěchy patří cena absolutího vítěze v Soutěžní přehlídceve hře na hoboj a fagot v Ratajích nad Sázavou, kde o rok později získala 1. cenu. V roce 2015 získala2. cenu v soutěži Concorso Internazionale „L. Figaroli“ v Itálii a 1. cenu v soutěži Pardubické dechy. V letech2015 a 2016 byla členkou International Youth Symphony v San Diegu.

Adam Plšek se začal věnovat hře na fagot v jedenácti letech na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy.V současné době studuje pátý ročník Pražské konzervatoře ve třídě Ondřeje Roskovce a Tomáše Františe.Je laureátem mnoha významných soutěží, mimo jiné soutěže Pro Bohemia Ostrava a soutěže ConcertinoPraga. V květnu v roce 2019 získal první cenu na Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojův Brně. Vystoupil sólově s předními českými orchestry, např. se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu,se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK nebo s Filharmonií Brno. Je členem Orchestrální akademiePKF Prague Philharmonia na rok 2019/2020.

Program:

Erwin Schulhoff: Divertissement, Andreas Hammerschmidt: Balett, Darius Milhaud: Suite pour trio, JacquesIbert: Cinq Piéces en Trio, Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento č. 4, Stanislav Jelínek: Variace na hebrejskoupíseň ,,David melech Jisrael“