Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI ABONENTNÍHO KONCERTU

Dvě elitní cembalisty Edita Keglerová, Monika Knoblochová

17. 4. 2019, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

Podnětem ke vzájemné spolupráci těchto vynikajících cembalistek bylo okouzlení netradičními zvukovými a barevnými možnostmi, které vznikají souzněním dvou cembal. Spojení těchto klávesových nástrojů totiž poskytuje posluchači naprosto ojedinělou kombinaci barev a rejstříků, které svou širokou škálou dosahuje až plně orchestrálního zvuku.

Edita Keglerová vystudovala Konzervatoř v Plzni (obor klavír a cembalo) a pražskou AMU, v cembalové třídě prof. G. Lukšaité Mrázkové. Následně pokračovala ve studiích v mistrovské třídě J. Ogga na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně.

V belgických Bruggách obdržela 1. cenu a Zvláštní cenu Bärenreiter za nejlepší historicky poučenou interpretaci skladby na Mezinárodní soutěži pro dva klávesové nástroje. Je finalistka Mezinárodní rozhlasové soutěže Tribuna mladých interpretů TIJI 1998 a na Mezinárodní cembalové soutěž v roce 2000 získala cenu "Honorable mention“. Jako sólistka nebo členka různých komorních souborů vystoupila na řadě významných pódií nejen v Evropě, ale i v zámoří (Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afrika, USA). Spolupracuje mj. s ansámbly Pražský barokní soubor,  Hipocondria, Barocco sempre giovane.

Monika Knoblochová je česká cembalistka, která se zaměřuje na interpretaci barokní hudby. Za svou kariéru získala mnoho prestižních interpretačních ocenění: na mezinárodní soutěži Pražského jara 3. cenu a titul laureáta a Cenu Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení Koncertu pro cembalo a malý orchestr. V roce 2002 se stala držitelkou prestižní Davidoff Prix České republiky, v roce 2003 obdržela společně s Janou Semerádovou (barokní