Dům hudby Plzeň  • Kde jsem:

PODROBNOSTI ABONENTNÍHO KONCERTU

Violoncellový recitál Jiří Bárta (violoncello) & Terezie Fialová (klavír) (ZMĚNA)

19. 3. 2019, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň.

Vážení,

bohužel z důvodu nemoci paní Michaely Fukačové bude její koncert přesunut do některé z následujících koncertních sezón v Domě hudby.

Koncert jsme ale nezrušili. 19.3. 2019 od 19.30h bude v Domě hudby violoncellový recitál Jiří Bárta (violoncello) & Terezie Fialová (klavír) s programem  J.S.Bach: Suita č. 3 C Dur BWV 1009 pro solové violoncello, L.van Beethoven: Sonáta c. 3 A Dur Op. 69 pro klavír a violoncello, Dmitrij Šostakovič: Sonáta d moll Op.40 pro violoncello a klavír.

Vstupenky zakoupené v předprodeji platí na tento koncert.

Těšíme se na Vás v Domě hudby a věříme, že Vás tento náhradní program potěší.

Jiří Bárta patří k našim předním sólistům na violoncello. Studoval u takových legend, jakými jsou Josef Chuchro a Mirko Škampa v Praze, dále u Borise Pergamenschikowa v Kolíně nad Rýnem a Eleonore Schoenfeld v Los Angeles. V roce 1991 obdržel cenu Europäische Förderpreis für Musik v Dráždanech a cenu Rostropovich-Hammerovu v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry  jako jsou Česká filharmonie, Slovenská filharmonie, Royal Philhramonic Orchestra London, Royal Scottish National Orchestra, Berliner Symphoniker, je pravidelně zván na světové festivaly  a pódia. Ceněné jsou jeho nahrávky, obsahující mimo jiné všechny Bachovy violoncellové suity i Šostakovičovy koncerty s dirigentem Maximem Šostakovičem a Pražskými symfoniky, oba koncerty Dvořákovy, A Dur (s klavíristou Janem Čechem) a h moll (s Českou filharmonií a Jiřím Bělohlávkem), spolupracoval  s Magdalenou Koženou na jejím albu „Songs“ pro Deutsche Grammophon oceněném Gramophone Award v r. 2004.  S jazzovým kvartetem Milana Svobody spolupracoval na klasicko – jazzovém CD „Znamení Střelce“. V roce 2008 spoluzaložil Mezinárodní festival komorní hudby v Kutné Hoře. V loňském roce se stal kurátorem festivalu Dvořákova Praha.

Terezie Fialová patří mezi nejtalentovanějších české pianistky a navzdory svému mládí je i vyhledávanou komorní partnerkou mnoha předních českých a zahraničnich sólistů (J. Špaček, R. Patočka, J. Bárta, S. Šaturová, C. Chapelle, E. Tzikindelean, a další). S orchestrem debutovala již jako dvanáctiletá a do svých dvaceti let se věnovala paralelně také hře na housle a to v mezinárodním měřítku. Absolvovala pražskou HAMU u prof. Ivana Klánského a Hochschule für Musik und Theater Hamburg (N. Schmidt). Je laureátkou několika mezinárodních soutěží (Itálie, Holandsko, Rusko) a  vystupuje též na mezinárodních festivalech (Praha, Basilej, Hamburg, Sarajevo, Paříž, Madrid, New York). Jako komorní hráčka vyniká v klavírním triu Eben trio.